przewiń

Zamieszkaj w domu z drewna księżycowego!

Zdrowie i harmonia dla Ciebie oraz najbliższych.

Skontaktuj się
Wyobraź sobie, że mieszkasz w komfortowej przestrzeni dla życia. W harmonii z naturą, gdzie dominują cisza, ciepło i spokój.

Projektując od 15 lat domy i obiekty szukaliśmy dużo prostszej i zdrowszej technologi budowy niż metody obecne na rynku. Technologii, która pozwoli zrealizować nowe podejście do życia: zdrowe, stworzone w zgodzie z naturą i na bazie mądrości gromadzonej przez pokolenia.

Wymarzony dom

Po wieloletnich poszukiwaniach przekonała nas technologia oferowana przez firmę Thoma, która jest bliska ideału.

Ciepła, sucha, hipoalergiczna, tworzącą doskonały mikroklimat wpływający pozytywnie na oddychanie, rytm serca i sen.

Thoma cieple suche hipoalergiczne
 

Technologia Thoma

Najzdrowsze domy z drewna księżycowego

Firmę Thoma założył w roku 1990 Erwin Thoma, leśnik, który chciał zbudować jak najzdrowszy dom dla swoich dzieci, które miały problemy z alergią. Z racji zawodu, oczywistym budulcem było czyste drewno.

Dziadek Erwina przekazał mu cenną wiedzę znaną od pokoleń przez mieszkańców austriackich Alp. Dotyczyła ona wyboru odpowiednio wyrośniętych drzew, ścinki we właściwym czasie oraz odpowiedniego procesu przechowywania, suszenia i obróbki.

Erwin połączył wielowiekową tradycję z nowoczesnym procesem produkcyjnym i montażowym, tworząc tym samym nowy poziom jakości w budownictwie.

Dlaczego drewno księżycowe?

Drzewa do produkcji drewna Holz100 są ścinane w precyzyjnie wybranym miejscu i czasie.

Odpowiednia lokalizacja, pora roku, temperatura i faza księżyca gwarantują najlepszą jakość i wyjątkowe właściwości tego materiału.

Zdrowy sen

Zdrowie
Technologia budowy powstała z myślą o tym, żeby stworzyć możliwie najzdrowszą przestrzeń do życia - hipoalergiczną, izolującą od fal wysokich częstotliwości, zapewniającą spokojny sen, doskonały mikroklimat do życia oraz powietrze wolne od lakierów, klejów i laminatów.

Naturalne budowanie

Tylko naturalnie - rezygnacja z chemii
Domy budowane są z drewna księżycowego łączonego kołkami bukowymi. Dzięki temu elementy budynku są odporne na insekty i grzyby, mają mniej pęknięć, oddychają, izolują od zimna i magazynują ciepło. A to wszystko bez użycia chemii!

Dom z drewna księżycowego - biurko
Ciepły dom

Komfort i oszczędność ciepła
Szczelny, warstwowy i masywny sposób produkcji elementów Holz100 zapewnia doskonałą izolację termiczną i pojemność cieplną. Dzięki tym parametrom redukujemy o połowę zapotrzebowanie na energię do ogrzewania.

Jakość i precyzja obróbki drewna

Najwyższa jakość i precyzja
Zaawansowana technologia produkcji elementów Holz100 oparta o plotery tnące CNC zapewnia czyste i precyzyjne rozwiązania projektowe. W efekcie uzyskujemy idealnie spasowane ściany, gładkie, niewymagające wykończenia powierzchnie.

Domy w 100% z drewna

Niespotykana w budownictwie bliskość natury!

Nasze domy zbudowane są w 100% z drewna dzięki czemu mieszkańcy czują się jak w samym sercu lasu.

 

Oferta

Co chcesz z nami zbudować?

DOM

Małe i duże domy jednodzinne
Domy rekracyjne
Budownictwo wielorodzinne
Zespoły osiedlowe

Skontaktuj się

OBIEKT

Budynki biurowe
Przedszkola
Hotele
Domy seniora
Sanatoria

Skontaktuj się

Dlaczego wybraliśmy drewno księżycowe i technologię Thoma?

Cudzysłów

Z marką TREETOP realizujemy nowe otwarcie w branży budowlanej, która odpowiada odpowiada za ok. 30% emisji CO2 do atmosfery. Po rynku żywności i branży motoryzacyjnej czas na to by budownictwo stało się eko - realizowane w zgodzie z naturą.

Nasze podejście nie wymaga wyrzeczeń od odbiorcy - uważam, że to bardzo istotne. Tylko forma ekologii czy odnowy społecznej, która nie wymaga ograniczeń, zwiększając komfort i przyjemności życia, ma szansę na akceptację społeczną.

Szymon Bielenis Architekt

Szymon Bielenis
Założyciel marki TREETOP
Architekt, właściciel biura Bielenis Architektura

Cudzysłów

Trzeba postawić na technologię, która daje nam to, co najlepsze przy zachowaniu harmonii z otoczeniem, czerpiąc z mądrości natury.

Tworzymy coś więcej niż miejsca do życia. Tworzymy nowe podejście do życia odnoszące się do głębokich pragnień człowieka - harmonii, zdrowia, piękna i spokoju.

Rafał Swalski Architekt

Rafał Swalski
Założyciel marki TREETOP
Architekt, właściciel biura HPLUSV Architektura

 

Dlaczego TREETOP?

3 powody by z nami współpracować

1.Filozofia: Nowa kultura projektowania i budowania domów

TREETOP to zaproszenie do unikalnego stylu życia dostępnego dla najbardziej świadomych klientów. Obecnie zaledwie 2000 domów w 33 krajach na całym świecie zostało zbudowanych w oparciu o technologię Thoma.

Spełnianiamy marzenia naszych klientów, którzy pragną dla siebie i swoich najbliższych nowoczesnego domu umożliwiającego życie w harmonii z otoczeniem.

By to osiągnąć zdecydowaliśmy się na unikalną na skalę światową technologię i podejście do budowy domów - co zapewnia realny wpływ na lepszą jakość życia ich mieszkańców.

Uznajemy tylko rozwiązania bezkompromisowe - spełniające najwyższe i najbardziej rygorystyczne standardy jakościowe.

CudzysłówCudzysłówCudzysłów

Oprócz bezodpadowej techniki budowy bierzemy udział w projekcie sadzenia lasu o objętości drewna zużytego do budowy Twojego domu by zachować równowagę w naturze

2. Obsługa: Budowanie wygodne dla klienta

Doskonale wiemy, że budowanie domu to wyzwanie dla Ciebie i najbliższych. Dlatego zgodnie z naszą filozofią budowy domu, bierzemy na siebie całość działań - od projektu domu aż do stanu developerskiego.

Odpowiedzialność za cały proces spoczywa w rękach TREETOP. Zapewnia to komfort i spokój już na etapie projektu i budowy.

Projekt
projekt dostosowany do budżetu klienta i realiów technologii

Budowa
klient otrzymuje klucz dokładnie do takiego domu, jaki jest w projekcie

Otoczenie
plac budowy w harmonii z otoczeniem — czysto, bezodpadowo, szybko

Wsparcie
rekomendacje materiałów i partnerów do wykończenia i wyposażenia wnętrz

3. Technologia: Thoma

Wybraliśmy technologię, w którą wierzymy i która jest według nas najlepsza ze wszystkich dostępnych na rynku. Specjalizujemy się w jednym rozwiązaniu technologicznym co pomaga nam zgłębić jego tajniki do najmniejszego detalu.

Wokół standardu budowy Thoma stworzyliśmy ekosystem partnerów, których rekomendujemy do realizacji elementów wykończenia oraz wyposażenia.

Dzięki partnerstwu z Thoma mamy dostęp do wygodnej technologii dla nas jak i dla samego klienta - umożliwia krótki czas montażu, budowy i pewność inwestycji na lata.

Czas montażu
2-7 dni

Montaż konstrukcji Thoma zajmuje do 7 dni czasu dla domu do 200m2.

Czas budowy
2-5 miesięcy

Wysoki stopień prefabrykacji elementów domu pozwala wybudować dom w stanie wykończonym w terminie od 2 do 5 miesięcy.

Gwarancja
50 lat

Dostawca technologii Holz100 – firma Thoma - udziela 50-letniej gwarancji na elementy konstrukcyjne.

 

O nas

Architekci, Budowlańcy, Stolarze

Na nasz Zespół składają się 2 biura architektoniczne, firma budowlano-wykończeniowa oraz zakład stolarski. Oprócz wspólnej pasji do budowania z drewna łączy nas ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji projektów dla klienta.

Wspólnie pracujemy i uzupełniamy się, by nasze domy, nasze budynki cieszyły od pierwszego spotkania projektowego, przez czas budowy i wykończenia wnętrza do szczęśliwego mieszkania przez lata. Przez długie lata.

 

Kontakt

Zapytaj nas o dom lub obiekt dla Ciebie
Szymon Bielenis
szymon@treetop.pl
+48 577 121 818

SZCZECIN

al. Wojska Polskiego 32/4, 70-475